Zariaďte spálňu podľa štýlu Feng shui

Zariaďujete svoj nový domov a hľadáte kúsky, ktoré doň dokonale zapadnú? Nájsť kvalitný nábytok s nádychom elegancie vôbec nemusí byť jednoduchá záležitosť. Každá miestnosť musí nielen spĺňať svoju funkciu, ale štýlom ladiť k tým ostatným. Voľte teda nielen podľa vkusu, ale aj praktickosti. Jednou z najdôležitejších miestností v dome je práve spálňa. V tej človek trávi až 24 rokov života. Na čo by ste nemali zabudnúť pri jej zariaďovaní?

Doprajte si kvalitný spánok

Feng shui – staročínske umenie – sa dostáva do popredia a čoraz viac ľudí sa snaží dodržiavať jeho pravidlá. Nábytok, jeho materiál a postavene môže zmeniť váš život a energiu, ktorá vás obklopuje.

Obľúbeným kúskom je práve posteľ z masívu, z prírodného dreva, ktoré vás prepojí s prírodou a vám sa bude spať lepšie ako kedykoľvek predtým. Podľa svojich preferencií si môžete vybrať aj veľkosť postele.

Hľadáte spôsob ako vylepšiť svoj spánok? Neváhajte a vymeňte starý matrac za nový. Vyskúšať môžete matrac z bio peny, ktorý je vyrobený na báze prírodných olejov. Do spálne prináša nielen viac prírody, ale vyznačuje sa aj vysokou elasticitou a tvarovou stálosťou. Ak chcete zabrániť vzniku preležanín na matraci, výhodnou kúpou je práve matrac z pamäťovej peny. Ten sa do pôvodného stavu vracia pomaly, vďaka čomu nevytvára protitlak a stabilizuje telo v optimálnej polohe na spanie.

So správnym vankúšom zabudnete aj na bolesti krčnej chrbtice. Dôležitým aspektom pri jeho výbere je nielen materiál, ale aj správna veľkosť a tvar. Vankúše z lenivej či pamäťovej peny sú unikátom svojho druhu. Pri telesnom teple sa pružne prispôsobia vašej telesnej anatómii a stabilizujú krčnú chrbticu.

Voľte tie správne farby a dekorácie

Farby sú dôležitou súčasťou každej izby. Odporúčajú sa hlavne doplnky v podobe kobercov, či textílii s rôznymi harmonickými motívmi. Pokiaľ je izba tmavšia, prirodzené svetlo v nej môžete nahradiť žltou farbou. Žltá zároveň symbolizuje radosť a optimizmus. Svetlá zelená farba vzbudzuje pocit šťastia, pokoja a skvalitní váš spánok.

Voliť môžete aj farby prírodných a zemitých odtieňov, ktoré vytvárajú pohodovú atmosféru ideálnu na spánok.

Pokúste sa vyhnúť príliš výrazným farbám – oranžovej, červenej či výrazne purpurovej, ktoré sú vo všeobecnosti považované za vášnivé a energické.

Aj doplnky sú dôležité

Šatníková skriňa je ďalším kúskom, ktorý v izbe nesmie chýbať. Poväčšine nájdete skriňu, ktorá obsahuje nielen policovú časť, ale aj šatníkovú tyč. Skriňu so zrkadlom však v žiadnom prípade nepostavte oproti svojej posteli. Podľa Feng shui na váš spánok tak bude vplyvať priveľa negatívnej energie.

Zverte sa do rúk staročínskemu umeniu Feng shui a vyčarujte zo svojho nového domu skutočný domov, v ktorom bude prúdiť len pozitívna energia.

 

Komentáre sú vypnuté.

POŠLITE WEB MANŽELKE, KAMOŠOM: